BAYİLER
CRF250L GENEL BAKIŞ
GENEL BAKIŞ
BAYİLER
ÇOK YÖNLÜ Form ve fonksiyon kusursuzca iç içe geçti
MAKSİMUM KONTROL VE SÜRÜŞ KONUMU
BAYİLER

7,8 L (1,5 L yedek depo dâhil) yakıt deposu, sınıfının öncüsü bir menzil sunar.CRF250L, doğrudan HRC fabrika motosikletlerinden alınan siyah ve beyaz vurgularla ve ana renk olarak Honda’nın yarış rengi Extreme Kırmızı ile kaplıdır.

Sele yüksekliği 875 mm, ıslak ağırlık ise 146 kg’dır. 

Ön kısımda 256 mm yüzer dalga stili disk, iki pistonlu kaliper tarafından çalıştırılır. CRF1000L Africa Twin’de kullanılanla aynı tasarım olan iki kanallı ABS standart olarak kullanılmıştır ve sürücüye arka kaliper için bu özelliği kapatma seçeneği sunar. 

HAFİF VE KOMPAKT
BAYİLER

CRF250L’nin 250cc sıvı soğutmalı, tek silindirli DOHC motoru, doğrusal çıkışla daha fazla alt uç torka ve yüksek devir/dakika gücüne sahiptir. 

Revize edilmiş PGM-FI, 38 mm (36 mm’den artırılmıştır) gaz kelebeği gövdesiyle yakıt/hava karışımını besler ve doğrudan bağlantı borusu yoluyla hava kutusundan hava çeker. 115 mm çaplı egzoz susturucusu katalizör barındırır ve iki oda kullanır. Bir önceki tasarımdan 450 g daha hafiftir ve büyük delikli egzoz iniş borusu, motorun nefes almasına ve daha fazla güç üretmesine yardım eder. 

Motor, kompakt bir külbütör kollu supap takımı ve 76x55 mm çap ve stroklu silindir kapağı kullanır. Ofset silindir sürtünme kayıplarını düşürür. Piston molibden kaplama ve özel bir yüzey materyaline sahiptir. Yağ pompası, serbest yağın havalanmasını önleyen bir iç tahliye yapısı bulundurur.

Birincil denge mili titreşimi daha da azaltır; altı vitesli dişli kutusu ve debriyaj ise arazi sürüşünün yarattığı ekstra stresle başa çıkmak üzere üretilmiştir. 

CRF250L’nin motoru EURO4 uyumludur.

RENKLER
GALERİ