BAYİLER

Yürüme Destek Cihazı

Hareket özgürlüğü bağımsızlıktır, gelişimdir. Toplum tarafından varlığı istenen bir marka olabilmek için sadece gelişmiş teknolojilerle ürünlerinizi üretmek yeterli olmaz.

Hareket Özgürlüğü: Honda’dan Deneysel Yürüme Destek Cihazları 

Hareket özgürlüğü bağımsızlıktır, gelişimdir. Toplum tarafından varlığı istenen bir marka olabilmek için sadece gelişmiş teknolojilerle ürünlerinizi üretmek yeterli olmaz. Toplum için yaptığınız işlerle de farklılaşmanız gerekir. Geleceğe yönelik adım atmanız gerekir. Honda olarak bizler kendimizi mobilite alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle sadece otomobil veya motosiklet değil toplumun hizmetine sunduğumuz tüm ürünlerimizi bu anlayışla tasarlıyor ve geliştiriyoruz.

Honda, daha fazla insanın hareketliliğin tadını çıkarmasını sağlamak amacıyla yürüme destek cihazı araştırmalarına 1999’da başladı. Honda, yürüme destek cihazı geliştirmek için gerekli bilgi birikimini Honda’nın gelişmiş insansı robotu ASIMO’nun araştırılması ve geliştirilmesiyle taklit edilen insan yürüyüşü hakkındaki titiz çalışmalarından elde etti. Bugüne kadar yürümekte zorlanan kişilere destek olmak amacıyla ve vücut ağırlığıyla yapılan hareketlere destek olmak amacıyla iki farklı türde Yürüme Destek Cihazı geliştirildi. 

Bel Destekli Yürüme Destek Cihazı

Zayıf kas yapısına sahip, yürümekte zorlanan kişiler için uzun adım atmaya da yardımcı olan cihaz ile yürüyebilmek için her iki bacağınızı da sırayla kaldırmanız gerekiyor. Honda’nın Yürüme Destek Cihazı küçük bir motor ile bacağınızı kalçadan destekleyerek öne ve arkaya hareket etmenize yardımcı oluyor. Böylece daha uzun adım atabiliyor ve daha hızlı yürüyebiliyorsunuz. Hafif, belden ve kalçadan bağlı kemerleriyle yürüme esnasında size yük olmuyor ve farklı vücut tiplerine rahatça takılabiliyor. 

Vücut Ağırlığı Destek Sistemli Yürüme Destek Cihazı

Kullanıcının* yürürken, merdiven inip çıkarken ve yarı çömelme vaziyetinde iken bacakları üzerindeki yükü hafifleten ve vücut ağırlığını desteklemeye yardımcı olacak şekilde geliştirildi. 

Bu cihaz kişinin vücut ağırlığının bir bölümünü destekleyerek bacak kasları ve eklemleri (kalça eklemi, dizler ve bilekler) üzerindeki yükü hafifletiyor. Destekleyici kuvvet, insan bacaklarında olduğu gibi, kullanıcının ağırlık merkezine yönlendiriliyor ve bu; cihazın yürüme, merdiven inip çıkma ve yarı çömelme pozisyonu dahil farklı hareket ve duruşlarda destek sağlamasına imkan veriyor. 

*Cihaz, halen kendi başlarına yürüyebilen kişiler için tasarlanmıştır.